
luty 2025
Program szkolenia: Analiza unormowań prawnych związanych z należnościami sądowymi zasądzanymi w sprawach cywilnych i karnych. Umiejscowienie należności sądowych w systemie finansów publicznych. Należności sądowe w sprawach cywilnych - zasady i tryb dochodzenia. Egzekucja i sposób rozliczania należności sądowych w sprawach cywilnych. Analiza przepisów KPC i ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Należności z tytułu kosztów sądowych…
Dowiedz się więcejmarzec 2025
Program szkolenia: 1. Identyfikacja pomocy publicznej: pojęcie działalności gospodarczej oraz niegospodarczej: przykłady braku rynku, pozostałe przesłanki identyfikujące pomoc publiczną, przypadki wykluczające występowanie pomocy publicznej, pomoc bezpośrednia oraz pośrednia: przykłady transferowania pomocy, pomocnicza działalność gospodarcza: kontekst stosowania mechanizmu monitorowania oraz wycofania. 2. Regionalna pomoc inwestycyjna określona przewidziana w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 651/2014 r.: demarkacja pomiędzy RPI…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: Nowe zasady dotyczące wydawania WZ a przepisy przejściowe. Nowe definicje planistyczne a wydawania decyzji WZ. Pojęcie terenu i relacja do działki ewidencyjnej. Zasada kontynuacji funkcji (dobre sąsiedztwo). Analiza urbanistyczna w świetle nowego rozporządzenia. Podstawowe zasady wyznaczania wskaźników kształtowania zabudowy. Dostęp do drogi publicznej i uzbrojenia. Warunki zabudowy a budownictwo zagrodowe (przenoszenie decyzji). Warunki zabudowy…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: Prawa pacjenta do pełnej i rzetelnej informacji o stwierdzonej chorobie. Warunki skutecznej zgody pacjenta na zabieg medyczny: forma i treść, zgoda zastępcza, zgoda domniemana. Przymus leczenia. Wykonanie zabiegu medycznego bez zgody. Błąd w sztuce lekarskiej: błąd diagnostyczny, błąd terapeutyczny. Odpowiedzialność lekarza i zakładu leczniczego za wyrządzoną pacjentowi szkodę w zależności od rodzaju zatrudnienia: prywatna…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: 1. Geneza e-doręczania w praktyce. 2. Od kiedy i kogo obowiązują nowe zasady e-doręczeń? 3. Nowa siatka pojęciowa (dokument doręczenia). 4. Okres przejściowy w praktyce: czy można wydawać akty wewnętrzne generalne wyłączające obowiązek stosowania e-doręczeń w okresie przejściowym? kiedy nie stosujemy e-doręczeń (co to są „problemy organizacyjne”, „techniczne”)? zasady postępowania w przypadku zbyt długiej…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: Reprezentacja spółek prawa handlowego, stowarzyszeń i fundacji w umowach i sporach z osobami trzecimi. Szczególne zasady reprezentacji w spółce kapitałowej oraz w umowach i sporach z członkami zarządu: rola rady nadzorczej, charakter instytucji pełnomocnika powołanego uchwałą zgromadzenia wspólników oraz kuratora powołanego przez sąd procesowy w postępowaniu o stwierdzenie nieważności lub uchylenie uchwały. Zasady reprezentacji w spółkach…
Dowiedz się więcejCharakterystyka szkolenia: Szkolenie łączy teoretyczne informacje poprawnościowe z praktyczną wiedzą o sposobach konstruowania precyzyjnego, pozbawionego wieloznaczności i przeznaczonego dla różnych odbiorców tekstu prawnego i prawniczego. Program szkolenia: 1. Szyk wyrazów a znaczenie Struktura informacyjna, akcent logiczny i porządek wyrazów w wypowiedzi. Ograniczenia swobody szyku w polszczyźnie (Regulamin zatwierdza dyrektor. ≠ Dyrektor zatwierdza regulamin.). Szyk przydawek jakościowych…
Dowiedz się więcejCel szkolenia: Celem szkolenia jest nabycie wiedzy o podłożach mobbingu, jego identyfikacji i prawnych metodach przeciwdziałania występowania mobbingu. Ponadto uczestnicy szkolenia poznają odpowiednie i dopuszczalne sposoby reakcji na mobbing. Podczas szkolenia zostanie dokonana analiza obsługi odpowiednich kanałów zgłoszeń i rozpoznawania nieprawidłowości. Wszystko to pozwoli na stworzenie bezpiecznego miejsca pracy, w którym nie będzie miejsca na konsekwencje wynikające z…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: 1. Wprowadzenie. 2. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach i procedura jej wydawania, w tym: miejsce decyzji środowiskowej w procesie inwestycyjnym (decyzja środowiskowa, a decyzje następcze, w tym zezwolenia na inwestycję), charakter prawny decyzji, organy wydające decyzję, procedura selekcji (sytuacje wymagające przeprowadzenia OOŚ), wymagania co do wniosku o decyzję, przesłanki odmowy wydania decyzji środowiskowej, egzekwowanie wymagań…
Dowiedz się więcej