
kwiecień 2025
Program szkolenia: 1. Księga wieczysta – wybrane aspekty prawne: Domniemania związane z wpisami w księgach wieczystych, Papierowa i elektroniczna księga wieczysta. 2. Korzystanie z elektronicznej księgi wieczystej: Analiza i interpretacja odpisów z księgi wieczystej, Moment wpisu zdarzenia do księgi wieczystej a moc wsteczna dokonanego wpisu, Zasady wypełniania formularzy i załączników w postępowaniu wieczystoksięgowym, Zaskarżanie wpisów w…
Dowiedz się więcejmaj 2025
Program szkolenia: 1. Prawo restrukturyzacyjne i Prawo upadłościowe – stan prawny po 1.12.2021 r. 2. Informatyzacja postępowań sądowych. 3. KRZ – założenia systemu. 4. KRZ – co oznacza w praktyce? obligatoryjność działania przez system, wyjątki, wysyłanie i doręczanie pism, pierwsze doręczenie. 5. Krajowy Rejestr Zadłużonych – gdzie go znajdę? 6. Portal Publiczny: ogólnodostępna Tablica obwieszczeń, co podlega…
Dowiedz się więcejCel szkolenia: analiza przesłanek uznania zachowania bądź zaniechania beneficjenta skutkujących nieprawidłowościami w obszarze trwałości projektu, przekazanie wiedzy na temat poprawnego rozumienia znaczenia pojęcia „nieuzasadnionej korzyści”, przedstawienie uczestnikom podejścia instytucji systemu wdrażania funduszy UE w zakresie kontroli zasady trwałości w zakresie wystąpienia „nieuzasadnionej korzyści”. Program szkolenia: Umiejscowienie w systemie dystrybucji środków europejskich naruszenia reguł trwałości projektu.…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: Wstęp – zainicjowanie postępowania o stwierdzenie nabycia spadku przed sądem. Wykazanie przez wnioskodawcę interesu prawnego w złożeniu wniosku o stwierdzenie nabycia spadku. Dziedziczenie – moment otwarcia spadku, prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku i z niego wyłączone. Nabycie spadku przez spadkobierców – oświadczenia o przyjęciu / odrzuceniu spadku i ich skutki z punktu…
Dowiedz się więcejCharakterystyka szkolenia: Podczas szkolenia przedstawiona zostanie problematyka postępowania skargowo-wnioskowego oraz odrębnie uregulowanego postępowania w sprawie petycji. Każdemu przysługuje prawo składania petycji, skarg i wniosków do organów państwowych, samorządowych czy też organizacji i instytucji społecznych – zarówno w interesie publicznym, jak i dla ochrony interesów własnych lub innej osoby (za jej zgodą). Jest to prawo zagwarantowane przez…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: I. Podstawy prawne. 1. Unijne, w tym Wytyczne Komisji Europejskiej. 2. Krajowe. II. Możliwe do stosowania uproszczone metody rozliczania wydatków. 1. Stawki jednostkowe: zasady ogólne, stawki godzinowe kosztów personelu, pozostałe stawki jednostkowe. 2. Stawki ryczałtowe: wysokość stawki a obowiązek dokumentowania jej wyliczenia – różnice w funduszach, kategorie kosztów, które mogą być rozliczane stawką ryczałtową…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: Zarys najnowszych nowelizacji prawa budowlanego. Cyfryzacja procesu budowlanego. Dokumentacja i wnioski w formie elektronicznej. Portal E-budownictwo w praktyce. Elektroniczny Dziennik Budowy i Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego – najważniejsze zagadnienia. Kiedy wymagane jest pozwolenie na budowę a kiedy zgłoszenie robót budowlanych po zmianie prawa budowlanego. Zmiany w zakresie projektu budowlanego. Projekt techniczny. Odstępstwo od warunków…
Dowiedz się więcejUwaga: nowy termin szkolenia! Program szkolenia: I. Zasady odpowiedzialności za skutki wypadków komunikacyjnych: Pojęcie wypadku drogowego. Zakres odpowiedzialności cywilnej sprawny wypadku komunikacyjnego i jego ubezpieczyciela. Przesłanki odpowiedzialności sprawcy i ubezpieczyciela. Ryzyko jako podstawa odpowiedzialności. Okoliczności wyłączające odpowiedzialność na podstawie ryzyka. Odpowiedzialność na zasadach ogólnych. Zasady odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadaczy pojazdów…
Dowiedz się więcejProgram szkolenia: Pojęcie kontaktów z dzieckiem jako prawo i obowiązek ich utrzymywania. Określenie sposobu utrzymywania kontaktów i ich ograniczenia. Efektywność stosowania przepisów o wykonywaniu kontaktów z dzieckiem na podstawie badań aktowych. Obowiązek sądu rodzinnego w ustalaniu przyczyn niewykonania obowiązku kontaktów po wyroku TK z 22 czerwca 2022 r. Pojęcie pieczy naprzemiennej. Orzekanie o pieczy naprzemiennej w…
Dowiedz się więcej